Epoxidové a polyuretánové liate podlahy

Tieto podlahy nachádzajú svoje využitie v priemyselných budovách ako aj v rodinných domoch či v občianskej výstavbe. Výsledný proces či už epoxidovej alebo polyuretánovej podlahy vzniká zmiešaním a vyliatím dvoch komponentov pričom vznikne chemická reakcia.

Epoxidové liate podlahy a epoxidové nátery

Aj napriek veľkej zaťaží si epoxidové liate podlahy zachovávajú pôvodný vzhľad a majú dlhú životnosť.
Veľkou výhodou je nenáročná údržba, široký výber farieb a taktiež vzorov, moderný vzhľad, protišmikový povrch, pružnosť a pevnosť.

Realizujeme epoxidovú liatu podlahu, ktorá sa nanáša v hrúbke približne 3mm a vytvorí nádhernú jednoliatu vrstvu, na ktorú sa dajú aplikovať dekoratívne chipsy podľa vášho výberu.

Ďalšia možnosť je epoxidový náter, ktorý sa nanáša v tenkej vrstve a vytvorí bezprašnú, odolnú podlahu vo Vašom priestore.

Pred každou realizáciu si dôkladne pripravíme podklad prebrusením, vyspravením a následnou dvojzložkovou penetráciou.

Polyuretánová podlaha

Je pružnejšia a húževnatejšia mäkšia, elastickejšia ako tá epoxidová, preto je na dotyk príjemnejšia. Lepšie tlmí hluk krokov a nárazov. Pre svoje fyzikálne vlastnosti sa hodí do exteriérov napríklad na balkóny alebo terasy, ale aj do interiéru, najmä do kupeľní keďže sú vodeodolné a nenasiakavé.

Medzi výhody patrí nenáročná údržba, bezšpárovosť, bezprašnosť a näjma príjemný finálny povrch, ktorý je vhodný aj na podlahové vykurovanie.
 

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.