Výstavba domov

Ak máte záujem o výstavbu domu, radi Vám v spolupráci s našim architektom pomôžeme vybrať správny typ stavby. Na základe dohody Vám navrhneme projekt prispôsobený Vašim požiadavkám, na základe ktorého sa pustíme do výstavby Vášho vysnívaného domčeka. O všetko sa za Vás postarajú naši skúsení odborníci!

V prípade, ak už máte vyhotovený projekt aj získané stavebné povolenie, ale nemáte niekoho, kto by Vám stavbu postavil, obráťte sa na nás!

 

Financovanie

K dispozícií máte služby nášho hypotekárneho poradcu, ktorý Vám ochotne vysvetlí všetko potrebné a pomôže pri vybavení financovania v ktorejkoľvek zvolenej banke.

Ponúkame:

 • nezávislé vypracovanie ponuky a porovnanie dostupných hypotekárnych úverov, prípadne úverov spĺňajúcich potrebný účel,
 • vybavenie hypotekárneho úveru a pomoc pri administratívnych úkonoch,
 • poradenstvo pri získaní najvýhodnejších úrokových sadzieb, ako aj zliav na poplatkoch,
 • asistencia pri procesoch spojených s katastrom, poistením nehnuteľnosti alebo úveru, prípadne zastupovanie pred inštitúciami v prípade kolízie.

„Uvedomujeme si, že otázka financovania môže priamo ovplyvniť Vašu budúcnosť, a preto dbáme na dôslednosť posúdenia Vašich požiadaviek. Úver na financovanie Vašich potrieb nemusí byť vôbec náročné získať. Na krátkom stretnutí veľmi rýchlo identifikujeme Vaše možnosti a pomôžeme nastaviť procesy tak, aby ste svoje sny dokázali s nami realizovať."

Daniel da Silva
financovanie@bastav.sk

 

Stavebné povolenie

Získanie stavebného povolenia je častokrát ,,beh na dlhé trate´´. Naša firma to môže jednoducho vybaviť za Vás! V rámci výstavby ponúkame vybavenie všetkých dôležitých povolení. Všetky podklady a obhliadky potrebné na získanie stavebného povolenia sú v našej réžií.

V prípade, ak už máte vyhotovený projekt aj získané stavebné povolenie, ale nemáte niekoho, kto by Vám stavbu postavil, obráťte sa na nás!

 

Stavba

Nakoľko pri stavbe domu ide o investíciu na celý život, kvalita je u nás na prvom mieste. Pri výstavbe dbáme na kvalitu všetkých použitých materiálov a taktiež na kvalitu vykonanej práce. Naši profesionálni majstri s dlhoročnými skúsenosťami sa postarajú o Vašu spokojnosť.

 • Hrubá stavba
  Hrubá stavba zahŕňa výkopové práce, položenie základov a základovej dosky, zvislé a vodorovné nosné konštrukcie, strešnú konštrukciu, komín a klampiarske práce. Tento typ stavby odporúčame klientom, ktorí majú možnosť a chuť riešiť zvyšné profesijné práce samostatne. Náš klient získa kvalitnú hrubú stavbu, na ktorej výstavbe budú dohliadať a pracovať počas celého procesu skúsení odborníci.
 • Holo dom
  Holo dom je stavba, ktorá má navyše oproti hrubej stavbe vyriešené vykurovanie, zateplenie, všetky povrchové úpravy vonkajších aj vnútorných stien, okná, vstupné dvere a zámočnícke konštrukcie. Holo dom je napojený na všetky inžinierske siete (kanalizácia, voda, plyn, elektrická sieť) a sú v ňom pripravené všetky rozvody na napojenie sanitárnych zariadení, zásuviek, vypínačov, svetiel,... V skratke, ide o predpripravený dom s nedokončeným interiérom, ktorý si môžete navrhnúť a dokončiť podľa Vašich predstáv a preferencií.
 • Dom na kľúč
  Výstavba domu na kľúč je určená klientom, ktorí chcú mať svoj dom postavený bez starostí a v čo najkratšom čase. Jednoducho získate dom na mieru, postavený iba pre Vás. Na rozdiel od holo domu je dom na kľúč navyše vybavený podlahami a schodiskom, interiérovými dverami, obkladmi a dlažbami. Taktiež sú tu spevnené vonkajšie plochy a kotolňa je ponúkaná v plnej výbave. V prípade záujmu vieme spraviť grafickú vizualizáciu interiéru a na základe spokojnosti s návrhom dokážeme zariadiť celkový interiér domu. Jednoducho prídete a môžete bývať.

 

Kolaudácia

Kolaudácia je proces, kedy sa dom po dostavaní oficiálne začne používať. Dom je možné využívať až po kolaudačnom rozhodnutí, ktoré závisí od stavebného úradu. V kolaudačnom konaní skúma kolaudačná komisia všetky skutočnosti týkajúce sa výstavby. Po potvrdení všetkých skutočností, pokiaľ sa nezistia nedostatky, vydá stavebný úrad kolaudačné rozhodnutie.

Pri výstavbe domu na kľúč ponúkame pre našich klientov pomoc pri kolaudácií. Radi Vám zabezpečíme všetky potrebné dokumenty a podklady týkajúce sa výstavby. Budeme Vám nápomocní až kým nezískate rozhodnutie o užívaní stavby a nezačnete bývať.

Ku kolaudácií je potrebné mať pripravené:

 • projektovú dokumentáciu vyhotovenia stavby,
 • súhlas na uvedenie malého zdroja znečisťovania ovzdušia (kotol, krb) do prevádzky,
 • povolenie na zjazd z miestnej cesty na pozemok,
 • stavebný denník,
 • výkresy,
 • geodetické vymeranie stavby,
 • revízne správy všetkých inštalácií.